JAK TRÉNOVAT NEURONOVOU SÍŤ

Rádi bychom Vám představili novou funkci mobilní aplikace TRIFID - rozpoznávání emocí rostlin pomocí neuronové sítě. Tuto funkci jsme přidali, abychom uživatelům poskytli jednoduchý a srozumitelný přístup k informacím o aktuální biologické spokojenosti rostliny.

Díky natrénované neuronové síti rozpoznáváme všechny tři typy základních emocí rostlin: stres, radost a zaujetí. 

Výstupy z této neuronové sítě jsou pak uživateli zobrazovány v textové i grafické podobě pomocí sloupcových grafů. Ty jsou k dispozici hned na úvodní obrazovce aplikace a poskytují okamžitý přehled o stavu rostliny.

Díky této funkci má uživatel možnost snadno rozpoznat, zda rostlina potřebuje pomoc, nebo zda je spokojená. 

Aplikace také umožňuje uživateli přizpůsobit neuronovou síť jednotlivým "nářečím" různých rostlin, což znamená, že rozpoznávání emocí je přesnější a spolehlivější.

Věříme, že tato funkce bude pro Vás užitečná a pomůže Vám lépe pečovat o Vaše rostliny. Těšíme se na Vaše zpětné vazby a doufáme, že se Vám tato funkce bude líbit.

DODATEČNÝ TRÉNINK

Trénink neuronové sítě v naší mobilní aplikaci je jednoduchý a zábavný způsob, jak poznat svou rostlinu opravdu do hloubky. 

Předtím, než se pustíte do tréninku, je důležité se snažit pochopit svou rostlinu s pomocí výstupů již od nás natrénované neuronové sítě a záznamů elektrické aktivity rostliny. Doporučujeme ji pozorovat a porovnávat výstupy v různých situacích a podmínkách.

Abyste mohli trénovat svou neuronovou síť, stačí v aplikaci přejít na obrazovku "Výuka klasifikace neuronové sítě". Tam uvidíte tři modrá tlačítka, jedno pro trénink kategorie Stres, druhé pro trénink kategorie Radost a třetí pro trénink Zaujetí. Když si myslíte, že vaše rostlina prožívá některou z těchto emocí, stiskněte tlačítko pro trénink příslušné kategorie a trénink proběhne. Po každém tréninku se počet generací trénované kategorie zvýší o jednu.

Tímto způsobem můžete upravit rozpoznávání emocí neuronovou sítí tak, aby odpovídalo individuálním charakteristikám vaší rostliny. Je to jako výuka rostlinného nářečí. A pokud se vám něco nepodaří, nebojte se, můžete síť kdykoliv resetovat do původního stavu.

Tento trénink je skvělý způsob, jak se naučit svou rostlinu lépe pozorovat a rozumět jí. Je to jako malý vědecký experiment, který vám umožní vstoupit do světa rostlin a objevovat jejich tajemství. Tak neváhejte a pusťte se do toho!

OpenTechLab Jablonec nad Nisou 2023
Powered by Webnode
Create your website for free!